Podsumowanie konferencji

Written by Published in News
aad16-podsumowanie-ankiet

Czas podsumować drugą edycję Agile & Automation Days, w tym oceny i komentarze uczestników zawarte w ankietach pokonferencyjnych.

W tym roku niezwykle trudno było wyłonić najwyżej ocenioną prezentację, gdyż aż trzy wykłady otrzymały bardzo podobną, wysoką ocenę: Piotr Wicherski i jego „Laboratorium Urządzeń Mobilnych”, Bartosz Szulc i „Świeże spojrzenie na pokrycie testowe kodu” oraz Jakub Drzazga „Studium przypadku – Developerzy planują opuścić projekt”. Niewielką przewagą wygrał Piotr Wicherski i to on zgodnie z ogłoszoną podczas Call for Papers zapowiedzią otrzymuje od nas nagrodę w wysokości 1000 zł. Piotrek, serdecznie gratulujemy!

Podobały Wam się także prezentacje keynote Richarda Bradshawa i Maaret Pyjaharvi. Obie zyskały bardzo dobre oceny i uznanie. Sporo pozytywnych ocen otrzymała też debiutująca na tak dużej konferencji Dorota Sternalska.

Szczególnie doceniliście tegoroczną propozycję mini-warsztatów, właściwie wszystkie zostały przez Was świetnie odebrane. W ankietach pojawiły się głosy, że chcielibyście aby warsztatów było więcej a nawet sugestie, aby cały jeden dzień konferencji poświęcić tylko na nie. Z pewnością weźmiemy to pod uwagę.

W tym roku postanowiliśmy nagrodzić także prowadzących najwyżej ocenione mini-warsztaty. I w tym wypadku trudno było wyłonić zwycięzców i wyróżnienie jednej pary prowadzących okazało się niemożliwe. Mamy remis pomiędzy „Jak rozpocząć automatyzację testów web serwisów w koncepcji piramidy testów? z Adrianem Muchą i Maksymilianem Bahrem a „Laboratorium Urządzeń Mobilnych” z Piotrem Wicherskim i Przemysławem Libudzicem. Gratulujemy całej czwórce!

Temat przewodni tegorocznej konferencji czyli Mobile okazał się strzałem w dziesiątkę dla wielu z uczestników, ale pojawiły się głosy, że temat testów aplikacji mobilnych zbytnio zdominował agendę. Najczęściej pisaliście o tym, że chcielibyście jeszcze bardziej technicznych wykładów i warsztatów, prezentacji case study, konkretnych narzędzi i rozwiązań. Jeżeli chodzi o propozycje prelegentów, pojawiło się wiele nazwisk z zagranicy, ale też głosy, że chcielibyście ponownie usłyszeć Bartka Szulca i Piotrka Wicherskiego.

Podobnie jak rok temu w ankietach pojawiły się głosy odnośnie formuły imprezy. Część osób sugeruje wydłużenie wydarzenia (jeden dzień konferencyjny oraz jeden dzień w całości poświęcony na mini-warsztaty).

Dziękujemy za wszystkie Wasze sugestie dotyczące tematów, które powinny pojawić się na Agile & Automation Days 2017. Pomogą nam one w tworzeniu agendy kolejnej edycji konferencji. Zdecydowana większość z Was zadeklarowała chęć uczestnictwa w kolejnej edycji Agile & Automation Days. Postaramy się sprostać Waszym oczekiwaniom.

Na koniec kilka słów podsumowania od Daniela Deca odpowiadającego za program tegorocznej konferencji:

„Cieszę się, że mogłem współtworzyć agendę tegorocznej edycji Agile & Automation Days. Moim zdaniem udało się wypełnić cele konferencji jako połączenia technicznego materiału wraz z retrospekcją zwinnych praktyki stosowanych w naszych zespołach i projektach. Kierunkiem przewodnim była automatyzacja mobile która miała swoich silnych reprezentantów w postaci warsztatów iOS i Androida. Nasi keynote speakerzy, zarówno Richard jak i Maaret w mojej ocenie stanęli na wysokości zadania przeprowadzając dobre wystąpienia, dodatkowo będąc dostępni dla nas na panelu dyskusyjnym jak i po konferencji. Rozmowy z uczestnikami dały mi spory materiał do przemyśleń, mam nadzieję, że nie tylko mi.”

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz partnerom Agile & Automation Days 2016! Przed nami praca nad kolejną edycją, na którą już teraz serdecznie zapraszamy. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby Was nie zawieść.

Rozpoczęliśmy publikację nagrań prezentacji. Większość filmów możecie już oglądać na kanale YouTube testerzy.pl oraz na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego odbioru!

aad16-podsumowanie-002

 

Asia