Radosław Smilgin Consultant, Trainer, testerzy.pl

BIO: Ekspert i konsultant w obszarze testowania i zapewnienia jakości oprogramowania. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego testowania. Swoje testerskie szlify zdobywał za granicą, pracując przy budowaniu i weryfikacji systemów krytycznych pod względem bezpieczeństwa. W swojej pracy łączy dwie testerskie szkoły – testowanie formalne i eksploracyjne.
Akredytowany trener ISTQB poziomu podstawowego oraz zaawansowanego. Członek grupy przygotowującej nową wersję sylabusa ISTQB Foundation Level (planowaną na 2018). Tłumacz sylabusów ISTQB Advanced Level.
Jest pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw w Testowaniu Oprogramowania – TestingCup. Autor książki dla początkujących testerów – „Zawód Tester”.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w Internecie na portalu testerzy.pl oraz na wielu otwartych i zamkniętych wykładach w kraju i za granicą.

Presentation: Eksploracja w kulturze Agile i DevOps, czyli o zwinnym testowaniu eksploracyjnym. [POL]

Jakie są problemy współczesnych projektów? To przede wszystkim czas, którego zawsze brakuje. Czy możemy sobie pozwolić na jego marnotrawienie na pisanie i utrzymanie przypadków testowych? Oczywiście, że NIE. Musimy znaleźć inteligentniejszą formę kontrolowania jakości, której fundamentem nie będzie metryka pokrycia przypadkami testowymi, a CZAS właśnie. Podczas prezentacji pokazany zostanie trójkąt projektowy i jego analiza w kontekście użycia nowych metod testowania.