Podsumowanie ankiet

Written by Published in News
aad-2015-podsumowanie-ankiet

 

Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, żeby podzielić się z nami swoją opinią na temat pierwszej edycji Agile & Automation Days!

Czas na podsumowanie wyników ankiet.

aad-2015-wyniki-ankiet-2

Najwyżej oceniliście prezentację Radosława Orszewskiego „ Kanban, przyjaciel testera”.

Zgodnie z ogłoszoną podczas Call for Papers zapowiedzią, prelegent, którego prezentacja otrzyma najwyższą średnią ocenę dostaje od nas nagrodę w wysokości 1000 zł. Radku, serdecznie gratulujemy!

Bardzo wysoko oceniliście też prezentacje Marcina Majcherkiewicza „Permanentna Integracja”.

Podobały się prezentacje keynote Janet Gregory i Alana Richardsona, a także Wiktora Żołnowskiego “Cynefin czyli co automatyzować, co testować manualnie, a co wrzucić na produkcję bez testów?”, Mateusza Olejarka “Automatyzacja w testowaniu bezpieczeństwa?” i Tomasza Boniora “Continous Performance Management with Gatling”.

Wielu ankietowanych zwróciło uwagę na nieobecność zagadnień związanych z mobile i chcielibyście, aby kolejna edycja proponowała więcej tematów wychodzących poza testowanie aplikacji webowych. Proponujecie, aby podczas kolejnej edycji Agile & Automation Days było więcej prezentacji przedstawiających praktyczne wykorzystanie omawianych narzędzi. Interesują Was też tematy związane z automatyzacją testów systemów wbudowanych i testami bezpieczeństwa.

Najlepiej oceniliście warsztaty „Zwinność w automatyzacji” prowadzone przez Kamilę Kupidurę, Daniela Deca i Tomasza Wierzchowskiego. Dziękujemy i gratulujemy trenerom! W ankietach pojawiły się głosy, że mini warsztaty były zbyt krótkie jednak doceniliście, że były dobrze przygotowane i podobała się Wam formuła zajęć praktycznych.

Dziękujemy za wszystkie Wasze sugestie dotyczące tematów, które powinny pojawić się na Agile & Automation Days 2016. Pomogą nam one w tworzeniu agendy kolejnej edycji konferencji.

Zdecydowana większość z Was zadeklarowała chęć uczestnictwa w kolejnej edycji Agile & Automation Days. Bardzo nas to cieszy.

Niezwykle miło było nam czytać liczne pozytywne opinie na temat konferencji i bardzo za nie dziękujemy. Dzięki nim wiemy, że dla wielu z Was Agile & Automation Days jest wydarzeniem odpowiadającym Waszym oczekiwaniom i potrzebom. Warto jednak napisać też o niedociągnięciach. Zwróciliście uwagę na to, co sami zdiagnozowaliśmy jako elementy do poprawy czyli: problemy z punktualnością rozpoczęcia prezentacji, opóźnienie rozpoczęcia konferencji ze względu na problemy techniczne związane ze streamingiem, kolejka po jedzenie w czasie obiadu, nierówną temperaturę w salach konferencyjnych. Dziękujemy i obiecujemy zwrócić na to szczególną uwagę za rok.

Chcielibyśmy podkreślić, że wdrożenie pewnych sugestii nie będzie możliwe bez rozdwojenia wydarzenia. Mniej więcej pół na pół rozkładały się głosy odnośnie formuły imprezy. Część osób chce wydłużenia wydarzenia i jego powiększenia, część optuje za pozostawieniem formuły jednodniowej i pewnej „elitarności” wynikającej z ograniczonej liczby uczestników.

Ciężko będzie również zrealizować niektóre postulaty. Przykładowo przy propozycjach mówców każde zaproponowane nazwisko pojawiało się tylko raz. Trudno więc określić kogo zaprosić.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom i partnerom Agile & Automation Days!

Uwaga! Rozpoczęliśmy publikację prezentacji. Pierwsze filmy możecie już oglądać na kanale YouTube testerzy.pl. Niedługo pojawią się kolejne.

Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego odbioru!

 

Asia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>